Warning: Use of undefined constant SAFIR_CACHE_ENABLED - assumed 'SAFIR_CACHE_ENABLED' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/atakenta/domains/atakentanaokulu.net/public_html/wp-content/themes/pusula/settings.php on line 646
Ümraniye Atakent Anaokulu | Atakent Anaokulu
05525111434
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ümraniye Atakent Anaokulu

18 Temmuz 2018
1 kez görüntülendi
Ümraniye Atakent Anaokulu

Ümraniye Atakent Anaokulu

Çocuk gelişiminde en önemli dönemlerden biri 0-5 yaş arası dönemdir. Bu dönemde çocuğun hem sosyal hem de fiziksel özellikleri gelişirken bir yandan da karakteri oturmaya başlamaktadır. Bu önemli dönemin profesyonel ellerde yönlendirilmesi ve çocukların yaşamının devamına olumlu bir şekilde yansımasının sağlanması çok önemlidir. Bu dönemin verimli bir şekilde geçebilmesi için yapılması gereken şey anaokulu eğitimine verilen önemin artmasıdır. Bir diğer adıyla okul öncesi eğitime verilen önemin artması çocuklar üzerinde beklenilenden çok daha olumlu etkiler gösterecek ve çocuğun öz güvenli bir şekilde yetişmesini sağlayacaktır.


Anaokulu eğitiminde en önde gelen okullardan bir tanesi olan Ümraniye Atakent Anaokuluna çocuklarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. Anaokulu eğitimine başladıktan sonra çocuklarda meydana gelen göz ile görülebilir değişimlerin siz de farkına varacaksınız. Ebeveynler çocuklarının daha iyi birer yetişkin olarak ileriki yaşlarına adım atmalarını sağlamaya çalışırken bir yandan da onlar için endişelenmektedirler. Bun endişenin arkasında yatan sebep çocuklarını emin ellere bırakıp bırakmadıkları konusunda kararsızlık içerisinde olmalarıdır. Ümraniye Atakent Anaokulu sayesinde bu endişelerin hiç birine katlanmak zorunda kalmayacak olan ebeveynler çocuklarını gönül rahatlığı ile okul öncesi eğitimi almaya anaokuluna gönderebileceklerdir. Hem güvenilir hem de eğitim ve eğitimciler ile dolu olan bu anaokuluna çocuklarınızı yazdırmamanız için hiçbir sebep yoktur. Daha fazla beklemeden çocuğunuzu Ümraniye Atakent Anaokuluna yazdırıp onun gelişiminin nasıl olumlu bir şekilde değiştiğini ve hızlandığını göreceksiniz. Anaokulu eğitiminin ne denli önemli olduğunun farkında olan her anne baba çocuğunu bir an önce anaokuluna göndermekte ve yaşıtlarından geri kalmasına neden olmak istememektedirler.


Bilinçli anne babalar sayesinde çocuklar okul öncesi eğitime daha çok ısınmakta ve bu eğitimi daha erken yaşlarda almaya başlayarak ilkokula kendinden daha emin ve özgüvenli bireyler olarak başlamaktadırlar. Evde oturup televizyon, bilgisayar ve akıllı telefon üçgeninin bağımlısı olacağına çocuklar bu dönemlerde daha olumlu aktivitelere yönlendirilebilmektedir. Bu yönlendirme sonucunda ortaya çıkan bireyin hayatı başarı, sanat ve spor ile dolu bir hale gelmektedir. Çocuklarınızı daha iyi birer birey olarak yetiştirmek istiyorsanız siz de bir an önce anaokulu eğitimine verdiğiniz önemi artırmalısınız.


Okul öncesi eğitim her çocuğun ihtiyaç duyduğu gelişime yardımcı sürecin bir parçasıdır. Bir çocuğun kendi haline bırakılıp büyümesinin beklenmesinden ziyade o büyüme sürecinin okul öncesi eğitim ile desteklenmesi çocukların ilerde sağlıklı birer birey olma yolunda daha emin adımlar ile ilerlemesini sağlayacak ve çocuğunuzun gelişim sürecini hızlandıracaktır. Okul öncesi eğitim almadan ilkokula geçen çocuklar ile okul öncesi eğitimi güzel bir şekilde tamamlayıp ilkokula geçen öğrenciler arasında büyük bir fark gözlemlenir.


Bu fark araştırmacılar tarafından da oraya koyulmuştur. Ümraniye Atakent Anaokulu çocuğunuzun bir an önce bu farkı kapatmasını sağlayacak ve onu yaşıtlarının seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Gerek özgüven gerekse zekâ gelişimi konusunda olumlu etkileri saymak ile bitmeyen okul öncesi eğitimin en iyi yapıldığı yerlerden bir tanesi olan Ümraniye Atakent Anaokulu çocuğunuzu yürek ferahlığı ile bırakabileceğiniz bir evin sıcaklığına sahiptir. Zekâ geliştirici etkinliklerin yanı sıra çocuğunuzu daha sosyal bir hale getirmeye yarayacak olan bu süreç sizi hiçbir zaman pişman etmeyecektir. Okul öncesi eğitimin gerekliliğini bilen anne babalar hiç vakit kaybetmeden çocuklarını anaokullarına göndermeye başlamaktadır. Bilinçli anne babalardan bir tanesi de sizseniz sizin de tercih etmeniz gereken anaokulu bellidir. Ümraniye Atakent Anaokulu bir eğitim kurumundan ve eğitimcilerden bekleyeceğiniz bütün özellikleri karşılayacak nitelikli bir yapıya ve kadroya sahiptir. Profesyonel eğitimcilerin ellerinde daha yeni filizlenmeye başlayan fidanınız daha büyük gelişimler gösterecek ve siz de bu gelişimleri hayret ile takip edeceksiniz.

En değerli varlığınız olan çocuklarınızı daha iyi mevkilerde görmek istiyorsanız ve bunun mimarı da siz olmak istiyorsanız mutlaka çocuğunuzu okul öncesi eğitime teşvik etmelisiniz. Belki ilk günlerde sizden ayrıldığı için üzüntü duyarak ağlayabilir fakat okulun ortamına ayak uydurdukça ve bu ortamın onu nasıl eğlendirdiğini anlayınca yeni arkadaşları ile beraber huzurlu saatlerini geçirebileceği ikinci bir evi olacaktır. Arnavutköy Anaokulu çocukların gelişimi için en önemli adımların tamamlanmasında eksiklerin giderilmesinde ve bu minik yavruların ilerde daha başarılı birer birey olmasında büyük bir role sahip olacaktır. Tek yapmanız gereken şey okulu ziyaret edip eğitimcilerimiz ile tanışmak ve çocuğunuzun nasıl güzel bir mekânda eğitim alacağını görmek.
Okul öncesi eğitim 0 ve 6 yaş arasında çocukların tabi olduğu eğitim türüdür. Bu dönem erken çocukluk olarak adlandırılmakta ve bu dönemde çocuğun kişiliğine yapılan katkıların yerini hiçbir dönemde yapılan katkılar tutmamaktadır. Okul öncesi eğitim profesyonel ellerde yapılmazsa çocuk üzerinde faydadan ziyade zararlı sonuçlar doğurur. Ümraniye Atakent Anaokulunda ise tamamen profesyonel ellerde yetişecek olan çocuğunuzun hiçbir olumsuz olay ile karşılaşmayacağının garantisi verilmektedir. En iyi eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmenlerden oluşan kadrosuyla göz dolduran Ümraniye Atakent Anaokulu çocuğunuzun içerisinde bulunması gereken bir eğitim kurumudur. Yapılan aktiviteler ile çocukların zihin gelişimi sağlanırken bir yandan da spor aktiviteleri yapılarak fiziksel gelişimleri de tetiklenmektedir.


Küçük yaşta spor aktivitelerine başlayan çocukların fiziksel özellikleri diğer çocuklardan gözle görülür derecede farklılık göstermektedir. Basketbol voleybol gibi sporların en azından temel olarak ne olduğunu nasıl oynandığını öğrenen çocuklar ileriki yıllarda bu alanlara yönelirken zorluk çekmezler. Ümraniye Atakent Anaokulu çocuğunuzun psikolojik sağlığı olumlu yönde etkilenmekte ve çocuk daha özgüvenli bir şekilde hayatına devam etme şansı yakalamaktadır. Okul öncesi eğitim sayesinde çocuğunuzun zeka puanının kaç olduğunu öğrenebilir ve bu zeka puanının yükseltilmesi için gerekli olan girişimlerde bulunabilirsiniz. Bilinçli olmayan ebeveynler çocukların zekâ puanını bile öğrenmeye gerek duymamaktadır. Hatta böyle bir konunun varlığından bile habersiz olan ebeveynler vardır. Siz bilinçli ebeveynler olarak zekâ puanının farkında olup çocuğunuzun zekâ puanını yükseltmek için okul öncesi eğitime daha çok önem vermeye başlayabilirsiniz. Profesyonel ellerde bir ağaç gibi yetişecek ve başarıya doğru yol alacak olan çocuğunuzu gelecekte daha güzel yerlerde görmek istiyorsanız okul öncesi eğitime verdiğiniz önemi artırmalısınız.

Bu önemin farkındaysanız ve bilinçli bir ebeveynseniz zaman kaybetmeden çocuğunuzu okul öncesi eğitimini daha fazla ertelemeden Arnavutköy Anaokuluna gelip bir ziyarette bulunmalı ve eğitimine bir an önce başlayan çocuğunuzun olumlu yöndeki değişimini izlemenin keyfini çıkarmalısınız. Okul öncesi eğitimin zorunlu olmadığı ülkemizde bu eğitimden habersiz olan aileleri uyarmalı ve en azından çevrenizdeki insanları bu konuda bilinçlendirmelisiniz. Bu görev sizin çocuğunuzun olduğu kadar çevrenizdeki insanların çocuklarını da düşündüğünüzün bir kanıtıdır.
İlkokula başlayan çocukların daha önce okul ortamı bilmemesinden kaynaklanan problemler yüzünden okuldan ayrılma ve sınıfta kalma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar ile karşılaşan aileler büyük bir hayal kırıklığına uğramaktadır. Bu hayal kırıklığını yaşamak istemiyorsanız çocuğunuzu okul öncesi eğitimden faydalanmaya yönlendirerek onun okul ortamına alışmaya sevk edebilirsiniz.


Çocuklar okul öncesi eğitim sayesinde kendine olan özgüvenini artıracak annesinden ve babasından daha bağımsız bir birey olarak hayatına devam etme şansı kazanacaktır. Anne babasının yanında bağımlı bir şekilde yaşayan çocuklar kendilerini okul ortamında rahat hissedememektedir. Okul ortamında rahat hissedememesi okulda başarısız olmasına neden olmaktadır. Kendini rahat hissedemeyen çocuklar öğretmenlerini ve anlatılan dersleri dinleyememekte ve konsantre olmakta zorluk çekmektedir. Bu başarısızlık öğrencinin hevesini kırarak ileriki hayatında eğitimini sekteye uğratabilecek olumsuzluklar yaşamasına neden olabilmektedir. Siz de çocuğunuzun başına böyle olaylar gelmesini istemiyorsanız mutlaka okul öncesi eğitime dâhil olmasını sağlamalısınız. Okul öncesi eğitim sayesinde okul ortamına alışan çocuğunuz ilkokulda daha yüksek bir oranda başarıya sahip olacaktır. Çocukların okumayı sökme oranlarında bile artış göstermesine neden olan okul öncesi eğitim çocuğunuzun daha iyi bir eğitime doğru attığı ilk adım olarak görülmektedir. Çocukların zeka puanında artışı sağlayacak olan okul öncesi eğitim çocuğunuzu diğer yaşıtlarının bir adım ötesine geçirecektir. Çocuğunuzun daha başarılı bir birey olarak yetişmesini istiyorsanız ilk uğramanız gereken adres Ümraniye Atakent Anaokulu olmalıdır.
Yüksek bilgi oranına sahip eğitimcileri ile çocukların zihinlerini aydınlatacak ve çocukların öğrenme kapasitelerini artıracak olan Ümraniye Atakent Anaokulu , sizi bu okulu tercih ettiğinize asla pişman etmeyecektir. Eğitimcilerin çocuklarınıza olan tavrı sizi korkutuyor ise henüz Ümraniye Atakent Anaokulunun eğitimcileri ile tanışmamışsınız demektir. Yüksek bilgi düzeylerinin yanı sıra sevgi ve şefkatleri ile sizin yokluğunuzu hissettirmeyecektir. Hem sevgi ile dolu sıcak bir yuva görevi görecek olan anaokulu hem de çocuklarınızın eğitim düzeyini artıracak olan başlıca kurum görevini üstlenecektir. Duygusal açıdan ve zekâ seviyesi açısından sizin çocuğunuzu bir adım öteye taşıyacak olan Arnavutköy Anaokulu seçimleriniz için sizi hiçbir zaman pişman etmeyecektir.
Çocukların kendi kişiliklerinin oluşmasının en hızlı olduğu dönem olan 0-6 yaş arası dönemde çocuklar eğitimli insanlar tarafından yönlendirilmelidir. Kendine yeten bireyler olma yolunda ilk adımların atıldığı bu yaşlarda çocukların başına gelen olumsuz bir olay çocukların tüm geleceğini etkilemektedir. Bu dönemde çocuklara karşı geliştirilen olumsuz tavırlar onların gelecekte kendine yetecek bir birey olma yolunda önüne engel olarak çıkabilmektedir.


Çocuğunuzun başına kötü olayların gelmesini engellemek onu sosyal hayattan tamamen kopararak olmaz. Bunu yaparsanız onun kişiliğini çok olumsuz yönde etkilemiş olursunuz. Sizin için en kıymetli olan varlığa zararınızın dokunduğunu düşünmek bile sizi büyük bir bunalıma sürükleme potansiyeline sahiptir. Tüm bu kötü olayları engellemek istiyorsanız yapmanız gereken şey okul öncesi eğitimi daha öncelikli hale getirmek olmalıdır. Okul öncesi eğitim çocuğunuzu sokakların tehlikeli yönlerinden korurken bir yandan da onun kişisel gelişimini olumlu olarak geliştirecektir. Okul öncesi eğitimin en iyi yapıldığı kurumlardan bir tanesi olan Ümraniye Atakent Anaokulu çocuğunuzun eğitim hayatına başlaması için en uygun eğitim yuvası olmaya adaydır. Bütün kadrosu ile çocuklara nasıl davranılması gerektiğini bilen insanlardan oluşan Ümraniye Atakent Anaokulu, çocuğunuzun en iyi anılarını biriktireceği mekân haline gelecektir. Siz işleriniz ile uğraşırken anaokulunun bünyesinde çalışan öğretmenler onların gelişimlerini sağlamak için ellerinden gelen bütün her şeyi yapmak için çabalarlar. Çocuğunuzu anaokuluna göndermeniz sizin sosyal hayatınızı olumlu yönde etkilemek ile kalmaz kendinize zaman ayırmanızı da sağlayarak çocuğunuza daha iyi birer ebeveyn olma yolunda ilerlemenizi sağlar. Ümraniye Atakent Anaokulu sizin için ve çocuğunuz için yapacağınız en iyi seçim olacaktır. Çocuğunuz bu kurum sayesinde daha güzel çocukluk yılları geçirecektir ve kendisine olan öz saygısı gün geçtikçe artacaktır. Yeni arkadaşlar edinecek olan çocuğunuz sosyal açıdan daha yetenekli bir hale gelecektir. Okul öncesi eğitim çocuğunuzun ileriki yaşamında daha kolay arkadaş edinmesini sağlayacaktır.


Bazı çocuklar ilkokula geçtiklerinde arkadaş edinmekte çok zorluk çekmekte ve eğer bu girişimler başarısız olarak sonuçlanırsa kendisine olan özgüvenleri her başarısızlıkta adım adım azalacaktır. Okul öncesi eğitimin çocuğunuz üzerinde bıraktığı olumlu etkileri görmeye hazırsanız Ümraniye Atakent Anaokulunu bir an önce ziyaret etmelisiniz.