Warning: Use of undefined constant SAFIR_CACHE_ENABLED - assumed 'SAFIR_CACHE_ENABLED' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/atakenta/domains/atakentanaokulu.net/public_html/wp-content/themes/pusula/settings.php on line 646
Ümraniye Atakent Anaokulları | Atakent Anaokulu
05525111434
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ümraniye Atakent Anaokulları

30 Temmuz 2018
2 kez görüntülendi
Ümraniye Atakent Anaokulları

Ümraniye Atakent Anaokulları

Çocuklarımızın eğitim hayatlarında okul öncesi eğitimin yeri tartışılmaz önem taşımaktadır. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini göz önünde tutarak onlara en uygun içerik, materyal ve eğitim kadrosuyla Ümraniye Atakent Anaokulları olarak bu önemin farkındayız. Sanılanın aksine anaokulları yuva, oyun salonu ve eğlence amaçlı kurumlar değildir. Çocukların zihinsel, ruhsal ve fiziksel yaşları göz önüne alınarak, onlara en yararlı ve işlevsel eğitimi vermek için oluşturulmuş kurumlardır.

Bu alan ümraniyedeki anaokulları tarafından kullanılabilir.

Ümraniye Atakent Anaokulları

Ailede en temel eğitimleri alan çocuklar, bunların devamını da pekiştirerek getirirler. Okul öncesi çocuklar üzerinde yapılan araştırmalara bakıldığında en temel eğitimin 0-4 yaş arasında verilirken 4-6 yaş arası çocuklarda da bu eğitimin pekiştirildiği gözlemlenmiştir. Bu bağlamda bu yaşlardaki çocuklar için doğru ve kaliteli eğitimin nasıl büyük bir önem taşıdığını görüyor ve çocuklarınızı  bekliyoruz. Anaokulları, çocukların yuvadan sonraki eğitim hayatlarına ilk geçiş alanlarıdır. Tüm eğitim hayatlarının temellerini ve ön hazırlığını anaokullarında alırlar. Anaokulu ile eğitim hayatlarına başarılı bir geçiş için hazırlanırlar. Tüm anne babaların unutmaması gereken, direkt ilkokula başlayan çocukların bu konuda bir çok dezavantaj yaşayacaklarıdır. İlk kez profesyonel eğitimi ilkokul 1. sınıfta gören bir çocuk için bu durum hem fiziksel, hem zihinsel, hem de ruhsal olarak yorucudur. Kendini oyunlardan bir anda koparılarak temel derslerin arasında bulan çocuk, bu sürece uyum sağlamak için çok zorlanacaktır. Gerek okul yaşamına alışmak, gerek derslere uyum sağlamak, gerekse arkadaş ilişkileri kurmak anaokulu eğitimi almamış bir çocuk için çok daha zor olacaktır.

Ümraniye Atakent Anaokulları eğitimcileri, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini sağlamak adına onların ihtiyacı olan ders ve materyal içeriklerinin bilincinde olan deneyimli öğretmen kadrosundan oluşmaktadır. Çocuklarınızı yalnızca ilkokul yaşantısına uyum sağlamak amaçlı yetiştirmek yerine, eğlenerek öğrenmeyi onlara aşılayan, ders çalışmayı seven ve alışkanlık haline getirmiş, yaratıcı ve araştırmacı bireyler yetiştirmeyi kendine misyon edinmek de bir diğer prensibimizdir. Okulöncesi çağdaki çocukların ihtiyacı olan ve onlara en uygun eğitimin nasıl sunulacağı konusundaki uzman kadromuz ile güvenli bir okulda eğitim görme fırsatını çocuklarımıza sunuyoruz. Bizler geleceğimizin aydınlık yüzleri olan çocuklara en kaliteli ve uygun eğitimi vermek için çalışıyoruz. Uzmanlar tarafından yapılan bilimsel çalışmalara bakıldığında; okul öncesi eğitim çocukların yalnızca eğitim hayatlarında önemli bir yere sahip olmanın dışında, onların tüm yaşantılarında da önemli bir paya sahiptir. Çocukların küçük yaşlarda alacakları iyi ve kaliteli bir anaokulu eğitimi ile kendilerine güvenen, eğitim ve öğrenim hayatından korkmayan, araştırmayı ve keşfetmeyi seven bireyler olmaları mümkündür.

Sanılanın aksine anaokulları yalnızca oyuna ve eğlenmeye dayalı eğitim kurumları değillerdir. İyi bir uzman ve eğitimci kadrosu ile çocukların ruhsal, bedensel ve fiziksel gelişimlerine yönelik doğru bir eğitim verildiği, onları ilerideki eğitim ve iş yaşantılarına hazırlayan temel eğitim taşlarından biridir. Çocuklar 4-6 yaş aralığında öğrenmeye ve keşfetmeye açık haldedirler. Okul öncesi eğitimlerden biri olan anaokulları da çocukların bu öğrenme ve keşfetme açlığını doğru yöntem ve oyunlar eşliğinde eğitime çevirmektedir. Ümraniye Atakent Anaokulları‘ nun öğrencilerine verdiği eğitim de bu temellere dayalıdır. Bu yaşlardaki çocukların en kolay konsantre olabildiği şey oyun ve dikkat çekici ögelerdir. Bu oyunlar ve ögeler kullanılarak, doğru bir eğitim içeriği tasarlayan eğit

imciler ile çocukların ruhsal ve zihinsel gelişimlerine yönelik eğitimler onlara sunulmaktadır. Bu şekilde eğitim gören çocukların öğrenme ve anlama kapasiteleri çok daha hızlı gelişme göstermektedir. Aynı zamanda bu doğru yöntemlerle sağlanan eğitim işlemi, çocukların kendilerine olan güvenini de pekiştirir niteliktedir. Kolayca ve yaşıtlarına eş zamanlı öğrenen çocuk, yapabildiğini görecek ve bu özgüveni diğer eğitim ve yaşantısına taşıyacaktır.

Ümraniye Atakent Anaokulları olarak, çocuğunuzu aynı zamanda ilkokula da en iyi şekilde hazırlayacağımızın altını çiziyoruz. Çocuğunuzun arkadaşlık ve insan ilişkilerini anaokulunda daha da geliştireceğini, paylaşmayı ve kendine güvenmeyi okulumuzda öğreneceğini söylüyoruz. Anaokulu eğitimi, çocukların bir arada uyum içinde çalışmasını ve onların bu uyumu hayatın her alanına taşıması gerektiğini çocuklara aşılar. Böylelikle çocuklar ilkokula başladıklarında çevreye ve okula daha kolay ve hızlı şekilde adaptasyon sağlayacaklardır. Bunun sonucunda da derslerinde daha başarılı çocuklar olacaklardır.

Ümraniye Atakent’teki Anaokulları

Okul ve iş hayatında başarılı çocuklar yetiştirmek için en temel yapı taşlarından biri okul öncesi eğitimdir. Sağlam ve kaliteli bir aile eğitimi alan çocukların okul öncesi eğitim ile pekiştirilen deneyim ve öğrenimleri, gelecekteki yaşantıların büyük bir bölümünde onların en büyük yardımcıları olacaktır. Bizler de çocuklarımıza bu süreçte en iyi ve kaliteli ruhsal, fiziksel ve zihinsel eğitimi vermeyi kendimize misyon edinmiş bulunmaktayız. Çocuklara en doğru ve başarılı eğitim teknikleri ile ihtiyaçları olan bilgi ve deneyimi veriyoruz.

Okul öncesi eğitimin önemi gün geçtikçe daha çok ses getirmekte ve gündeme gelmektedir. Anaokullarının ihtiyaç ve gerekliliğine dair yapılan bir çok araştırmada, bu okulların çocukların ruhsal, fiziksel ve bedensel gelişimlerini tamamlamaları açısından oldukça önemli bir rol oynadığı kanıtlanmıştır. Ailede temel eğitimini almış 4-6 yaş aralığındaki çocukların, anaokullarında eğitim aşamasının diğer önemli bir basamağını tamamlaması amaçlanmaktadır. Bu yaş aralığındaki çocuklar oyuna dayalı eğitim ile daha başarılı şekilde eğitilebilirler. Anaokulları bu oyun ile birlikte eğitimi çocuklara verebilmektedir. Çocukların oyun ve merak hevesinde oldukları bu dönemi çeşitli oyuncaklar, resim araç gereçleri, çeşitli yaratıcılığa dayalı oyunlarla harmanlayıp, onlara eğitim ve öğretimin temel alışkanlıkları kazandırılmaktadır.

Anaokulu eğitimi alan çocuklar, öğrenmeyi ve yaratıcılıklarını keşfetmeyi fark ederek eğitime atılırlar. Arkadaşlarıyla ilişkileri gelişir, anne babalarından farklı yetişkinleri tanır ve onlarla nasıl iletişim kuracaklarını keşfeder, kendilerini ifade becerisi kazanır, eğlenerek öğrenirler. Bunun yanı sıra anaokullarında çocuklara birer birey olmak, doğa ve hayvan sevgisi aşılanır. Bu çocuklar ilkokula başlarken, tüm bu öğreti ve eğitimler sayesinde okul yaşamına ve değişen çevreye çok daha kolay uyum sağlayacaktır. Anaokulnda geleceğe hazırlanan çocuk derslerine de daha kolay adapte olacak ve başarı gösterecektir. Çünkü okul öncesi eğitimi alan çocuklar kendilerine güvenen, ifade becerileri gelişmiş ve eğitim hayatına hazır bireyler olacaklardır. Ümraniye Atakent’te bulunan Anaokulları bu eğitimi en iyi veren okullardan biridir. Eğitim kadromuz ve güvenli eğitim mekanımız ile iyi ve kaliteli bir eğitim adına çocuklarınızı Ümraniye Atakent Anaokullarına davet ediyoruz.

Eğitim hayatımız henüz biz bebekken başlar tüm yaşantımız boyunca devam eder. Temellerinin çocuk yaşta ailede atıldığı eğitim hayatına, nasıl ve nerede devam edilmesi gerektiği oldukça önemlidir. Bir çocuğun karakter ve kişiliğine dair özelliklerin temelleri 0-5 yaş arasında atılır. Ailede temel eğitim ve davranışları öğrenen çocuğun, bundan sonraki gelişimine dair sağlam adımlarla yürümesi gerekir. Çocukların aileden sonra ikinci eğitim durakları olan okullar bu noktada oldukça önemli bir role sahiptir. Anaokullarının üstlendiği misyon ve görevler de bu nedenle oldukça önemlidir. Anaokulları sanılanın aksine yalnızca eğlence ve oyun amaçlı kurumlar değildir. Çocukların asıl benliklerini bulacakları 4-6 yaş arasında eğitim veren anaokulları, eğitim ve yaşam adına çocukların hayatında oldukça önemli bir rol üstlenirler. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimi için anaokulu eğitimi almaları oldukça önemlidir.