Warning: Use of undefined constant SAFIR_CACHE_ENABLED - assumed 'SAFIR_CACHE_ENABLED' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/atakenta/domains/atakentanaokulu.net/public_html/wp-content/themes/pusula/settings.php on line 646
Pratik Bilgiler | Atakent Anaokulu
05525111434
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pratik Bilgiler

Anasayfa » Pratik Bilgiler

[huge_it_portfolio id=”2″]

Atakent Anaokulu

Okulöncesi eğitimin ne kadar gerekli olduğu son zamanlarda ülkemizde defalarca tekrarlanan bir gerçek haline gelmiştir. Birçok önemli eğitimci okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan açıklamalar yapmaktadır. Bilinçli ebeveynler zaten çocuklarının okulöncesi eğitimden yararlanmalarını sağlamaktadırlar. Çocuklarınızın kendine daha güvenli bireyler olmasını sağlamak istiyorsanız mutlaka okul öncesi eğitim almasını sağlamalısınız. Gelecekte size aldıkları bu eğitim yüzünden teşekkür edecek olan çocuklarınızın iyi yetişmesini sağlamak sizin en asli görevinizdir. Bu iyi yetiştirme sürecinin mihenk taşlarından bir tanesi de okul öncesi eğitimdir. Sizin çocuğunuza sağlayacağınız katkılar elbette çok fazla, fakat çocuklarınızın bu katkıdan çok daha fazlasına ihtiyaçları var. Daha fazlasını profesyonel bir el görevi gören Atakent Anaokulu  ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yaratıcı Bir Birey Yetiştirmek

Çocuklar yaratıcılıklarının büyük çoğunluğunu bu dönemde edinmektedirler. 0-6 yaş arasında gerçekleşen çocuk gelişimi insanların kalan hayatını belirler. Bu dönemde edinilen kazanımlar ve alınan eğitim geleceğin büyükleri olacak bu çocukların hayatının en önemli yıllarının eğitim sevgi ve huzur içerisinde geçmesini sağlar. Yaratıcılığın çocukluk dönemleri ile olan ilgisi birçok eğitimci tarafından belirlenmiş ve doğruluğu onaylanmıştır. Okulöncesi eğitimde çocukların en yaratıcı olduğu bu yılları belirleyecek olan eğitim zincirinin ilk halkasını oluşturur. Gerçekleştirilen aktiviteler ile ve oynanan oyunlar ile yaratıcılıkları gelişen bu çocuklar , hangi alana ilgileri olduğunu daha çabuk kavrayacak ve bu alanda ilerlemeleri bizzat Atakent Anaokulu tarafından sağlanacaktır. Örneğin çocuğunuzun müziğe ilgisi olduğunu anlamak için öğretmeni ile görüşüp bilgi almak yeterli olacaktır. Eğer çocuğunuz içerisinde müzik kabiliyeti barındıran etkinliklerde başarılı oluyorsa müziğe olan yeteneğini de kolay bir şekilde anlarsınız. Aynı konu resimde de geçerlidir. Okulöncesi eğitimde sınıf içi etkinliklerin büyük çoğunluğu resim içermektedir. Çocuğunuzun bu yöne eğilimi varsa bunu fark etmekte asla geç kalmazsınız. Yaratıcılığın köreltilmeye çalışılmadığı aksine desteklendiği bu Atakent Anaokulunda çocuğunuz huzur dolu günler geçirecektir. Siz de bu sırada kendinize daha fazla vakit ayırabilir ve çocuğunuz için daha iyi bir ebeveyn olmak için kendinize özen gösterebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken nokta şudur ; mutlu bir çocuk yetiştirmek için mutlu anne baba olmak gerekmektedir.