Warning: Use of undefined constant SAFIR_CACHE_ENABLED - assumed 'SAFIR_CACHE_ENABLED' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/atakenta/domains/atakentanaokulu.net/public_html/wp-content/themes/pusula/settings.php on line 646
Atakent Anaokulu İletişim Bilgileri | Atakent Anaokulu
05525111434
Sosyal Medya Hesaplarımız

Atakent Anaokulu İletişim Bilgileri

30 Temmuz 2018
1 kez görüntülendi
Atakent Anaokulu İletişim Bilgileri

 Atakent Anaokulu İletişim Bilgileri,

eğitimci kadrosu ve sahip olduğu materyaller ile bu eğitimi çocuklarınıza en uygun şekilde verecek okullardan biridir. Anaokulumuz, çocuklarınıza bir yuva olmakla beraber; onlara paylaşmayı, arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirerek insan ilişkilerine dair temelleri ve gelecekteki eğitim hayatlarına dair temel ipuçlarını aşılamayı kendine görev edinmiştir. Çocukların bu yaşlarda en zor adaptasyon yaşadığı durumlardan biri de yeni bir ortama girmesi halinde yaşanmaktadır. Biz Atakent Anaokulu  eğitim kadrosu olarak, çocuğunuzun bu sürece en iyi şekilde adapte olmasını sağlıyoruz. Böylelikle kolay uyum sağlayan ve eğitim hayatı da dahil hayattaki her koşulda kendine güvenen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Eğitim ve eğlenceyi bir arada sunan Atakent Anaokulu  çocukları bu şekilde eğlenerek öğrenmeye teşvik etmektedir. Böylece çocuklar ilkokula geçiş sürecinde de korkmayarak, bu geçişi kolaylıkla sağlayacaklardır. El becerisi, yaratıcılığa dayalı sanatsal derslerimiz ile daha yaratıcı gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. İlkokulda çocukların temel bilimlere dair derslere geçişi sağlanırken anaokulu yalnızca onların ruhsal ve zihinsel gelişimiyle ilgilenir. çocuklarınızın yaratıcı, kendine güvenen, insan ilişkileri kuvvetli, ilkokul yaşantısına kolay adapte olacak bireyler olmasını istiyorsanız sizleri de okulumuza bekliyoruz.Eğitim kadrosu ve tüm personelimizle birlikte çocuklarımızın geleceğin ışıldayan yüzleri olacaklarını biliyoruz.

Ümraniye Atakente bulunan Anaokulları

Eğitim hayatının temelleri çocuk yaşta atılır. Çocukken doğru eğitim alan çocuklar, tüm yaşantısı boyunca bu eğitimin faydalarını görecektir. Burada önemli olan nokta, çocukların eğitim hayatına doğru yerde başlaması gerektiğidir. Atakent Anaokulu İletişim Bilgileri olarak, gerek eğitim kadrosu gerek diğer personeller ile çocuklarınızın ihtiyacı olan eğitimi en iyi şekilde verebilmek konusunda iddialıyız. Anaokulunun çocuk eğitimindeki yerinin ve payının önemini bilerek, bunun  için en uygun çalışma arkadaşlarını, eğitim kadrosunu ve mekanı siz anne babalara sunuyoruz. Çocuğunuzun ihtiyacı olan güvenli ve eğlenceli eğitim yuvamızın, en iyi anaokullarından bir tanesi olduğunu siz velilerimize garanti ediyoruz.

Eğitim hayatı sanıldığının aksine ilkokul ile başlamaz, eğitim yaşantısı doğduğumuz günden itibaren başlar ve tüm hayatımız boyunca devam eder. Ailede temelleri atılan eğitim ve öğrenim hayatının bir sonraki adımı da anaokuludur. Anaokuluna gitmiş, çocukken iyi bir eğitim almış bir birey bunun avantajlarını tüm yaşantısı boyunca hissedecektir. Bireysel gelişimin temellerinin çocuk yaşlarda atıldığını düşünürsek, anaokullarının da bu bağlamda nasıl bir rol oynadığının önemini kolayca anlayabiliriz. Anaokuluna gitmeden direkt ilkokul ile eğitim yaşantısına başlayan çocukların, okula ve çevreye adaptasyonunun çok daha uzun sürmesinin yanı sıra, ana kucağından ve oyundan direkt derslere geçiş yapan çocukların da çok başarılı olması beklenemez. Anaokulları bu geçiş sırasında köprü görevi gören bir eğitim basamağıdır. Çocukları ileriki eğitim hayatlarına en iyi şekilde hazırlamanın yanında, onların eğitimden ve okuldan korkmayan bireyler olmasını da sağlamaktadır. Çocukların eğlence ve eğitim ihtiyaçlarını birbirleriyle uyum içerisinde öğrencilerimize veriyoruz. Hem ruhsal, hem fiziksel, hem de zihinsel gelişimlerini sağlayacak oyunlar ile çocuklarımızın eğitimlerine dair tüm ihtiyaç duyduklarını karşılıyoruz. Eğlenceli ve yaratıcı oyunlar ile öğrenmeyi alışkanlık haline getiren çocuklar, ileriki yaşantılarında da öğrenmekten korkmayan bireyler olacaktır. Araştırarak öğrenen, eğitim ve eğlenceyi bir arada yürütebilen, arkadaşlarıyla uyum içerisinde yaşayan ve paylaşmayı bilen çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen Atakent Anaokulu olarak; ileride de kendine güvenen, eğitimden ve öğrenmekten korkmayan, zorluklarla mücadele edebilecek yaratıcı ve çalışkan bireylerin temel taşlarını atıyoruz.

Çocuk eğitimi konusunda okul öncesi eğitim kurumlarının yeri oldukça önemlidir. Eğitime dair temel taşların atıldığı okul öncesi kurumların başında da kuşkusuz anaokulları gelir. Çocukların hem zihinsel, hem ruhsal, hem de fiziksel gelişimlerinde büyük bir rol oynayan anaokullarının, özenle seçilmeleri de bu bağlamda çok önemlidir. Genel ve yaygın kanı olarak anaokullarının yalnızca yuva, eğlence ve oyun amaçlı kurumlar olduğu görüşü yanlıştır. Aksine anaokulları çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine dair en uygun ve gerekli eğitimi vermek adına en temel ve önemli eğitim kurumlarındandır. Çocukların zihinsel ve fiziksel yeterlilikleri göz önüne alınarak, onlara en uygun eğitimi veren ve bu eğitimi onların anlayacağı çeşitli oyuncaklar, oyunlar ve materyallerle sunan anaokulları, çocukların tüm yaşantısına dair olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Ümraniye Atakent’te bulunan Anaokulları da tüm bu gerçekleri göz önüne alarak, çocuklar için gerekli olan en güvenli ve eğitici ortamı sunmaktadır. Çocukların yaşlarına ve zihinsel kapasitelerine uygun eğitim veren deneyimli eğitim kadromuz ve çocukların eğitimine en uygun önemli ders materyalleri ile çocuklara ihtiyaç duydukları eğitim hayatını sunmaktayız. Çocukların en temel eğitimi; önce ailede daha sonra da okul öncesi eğitim kurumlarında aldıklarının bilincindeyiz. Bu bilinç ile çocukları bir sonraki eğitim hayatlarına en iyi şekilde hazırlamak, eğitim yaşantılarına uyumlarını sağlamak ve severek öğrenmeyi alışkanlık kazandırmak adına Atakent Anaokulu İletişim Bilgileri olarak temel prensiplerimiz arasındadır.

Direkt ilkokula başlayan çocuklar okula ve çevreye uyum sürecinde zorlanırlar. Bu süreçte zorlanan çocuklar, derslere adapte olamamanın yanında kolay arkadaşlık kuramaz ve bu süreçte arka planda kalırlar. Oysa anaokulunda eğitim almış çocuklar anaokulunda tüm bunların ön hazırlığını yapmış çocuklardır. derslere geçiş sürecini, eğitimcilerle iletişim kurmayı, arkadaşlarıyla geçinmeyi ve paylaşmayı bilen çocuklar olacaktır. Bu bağlamda anaokuluna giden çocuklar, anaokulu eğitiminden mahrum kalmış çocuklarla kıyaslandığında 1-0 öndedir diyebiliriz. Atakent Anaokulu İletişim Bilgileri olarak çocuklarınızı bu sürece en iyi şekilde hazırlamakla kalmıyoruz, başarılı eğitim kadromuz ve donanımlı okulumuz ile anaokulları arasında en iyi eğitimi vereceğimizi de söylüyoruz. Yalnızca okul hayatında değil tüm yaşamında kendine güvenen ve başarılı çocuklar yetiştirmek için sizleri de aramıza bekliyoruz.

Okulöncesi eğitim kurumları arasında, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından önemli kurumlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Çocukların gelişim dönemleri sırasında aldıkları eğitim ile hem ilerideki eğitim yaşantıları hem de sahip olacakları mesleklerde başarılı olmaları konusunda oldukça önemli bir rol oynarlar. Anaokullarının yalnızca oyun ve eğlence amaçlı kurumlar olduğu söylense de gerçek tam tersidir. Çocukların yaşları itibarı ile salt bilgiye ve öğrenmeye kapalı oluşları, oyun ve eğlenceli materyal takviyesi ile öğrenmeye açık oldukları bir gerçektir. Oyun ile eğitim verilmek istenen konuya çocuğun kolay konsantre olabilmesi, çocuğun eğitimine dair önemli bir avantajdır. Anaokulu çağındaki çocukların konsantrasyon ve adaptasyonu çeşitli oyuncaklar ve oyunlar ile kolay hale getirilmektedir. Anaokulları da bu durumu göz önünde tutarak bu oyunlardan ve materyallerden faydalanarak çocuğunuza eğitim verir. Okulöncesi çocuklar üzerine yapılan araştırmalara göre, çocukların eğitim yaşantılarında oldukça önemli temel taşlardan biridir. Atakentteki Anaokulları  da bu anaokulları arasında en iyi ve profesyonel okullardandır.

Uzmanların araştırmalarına bakıldığında, okul öncesi eğitim alan çocuklar ile okul öncesi eğitim almayan çocuklar karşılaştırıldığında, eğitim alanların çok daha başarılı oldukları söyleniyor. 4-6 yaş arası çocuklar üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar bize gösteriyor ki, bu yaşlardaki çocuklar için profesyonel eğitim çok önemli bir süreçtir. Bu yaştaki çocuklar bilgiye ve öğrenmeye olan açlıkları ile, iyi bir eğitim ile gelecekte çok başarılı olabilirler. Okulöncesi dönemdeki çocukların  uzman ve başarılı eğitim kadrosuna sahip, çocuk eğitiminde deneyimli eğitmenlerle başarılı bir eğitim süreci geçirmeleri onları geleceğe hazırlayan bir deneyim olacaktır. Ebeveynlerin bir yanılgısı da anaokullarının oyun merkezi olarak görülmesi ve yalnızca oyun amaçlı olarak kurulduğu düşüncesi ile çocukları için gereksiz görmeleridir. Oysa ki unutulmaması gereken, bu kurumlarda belli bir eğitim amacıyla hazırlanan, eğitim içerikli tasarlanan oyunların her biri çocukların fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerinde önemli bir yer teşkil ettiğidir. Uzman kadrosu ve eğitimcileri olan kaliteli ve güvenli anaokulları, çocuklarınızın tüm yaşantısı boyunca faydalanacakları eğitimi veren ilk ve temel kurumlardandır.