Warning: Use of undefined constant SAFIR_CACHE_ENABLED - assumed 'SAFIR_CACHE_ENABLED' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/atakenta/domains/atakentanaokulu.net/public_html/wp-content/themes/pusula/settings.php on line 646
Atakent Anaokulları | Atakent Anaokulu
05525111434
Sosyal Medya Hesaplarımız

Atakent Anaokulları

29 Temmuz 2018
1 kez görüntülendi
Atakent Anaokulları

Atakent Anaokulları

Ümraniye Atakent Anaokulları

Ütakent Anaokulları

Okul öncesinde eğitim alan çocukların eğitim almayan çocuklara oranla fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak daha da gelişmiş olduğu bilimsel verilerle saptanmıştır. Çocukların okul öncesi eğitimden geçmeleri gerekmektedir, bu sayede ileriki yıllarda alacakları eğitimlerde ve günlük hayatlarında daha başarılı, özgüveni tam ve doğru kararları yerinde verebilecek kapasiteye daha çabuk ulaşması sağlanmış olur. Çocuk psikolojisi uzmanlarının yaptıkları araştırmalar da okul öncesi eğitim gören çocukların gelecek yıllarda okumaya daha istekli ve seçecekleri meslek dallarında daha başarılı oldukları saptanmıştır. Okul öncesi eğitim için en büyük görev ailelere düşmektedir. Eğitime başlamadan önce çocuklar neredeyse günün her saati anne veya babalarının yanında olmaktadır. Ancak eğitime başladıktan sonra bir anda bu ortamdan günün belirli saatlerinden uzak kalmak zorunda kalıyorlar. Bu uzak kalma durumu çocukların korkmasına veya olduğu ortamda çok sessiz kalıp çekinmesine sebebiyet vermektedir. Ailelerin bu yaşanacak başlangıç olumsuzluklarının önüne geçebilmesi için çocuklarına alacağı eğitimin tamamen eğlenceli olduğuna, korkulacak herhangi bir durum olmadığına eğitime başlamadan önce anlatıp çocuklarını bu duruma hazırlamaları gerekmektedir. Zaten belirli bir süre sonra çocuklar eğitim alabilmek için can atmaya başlıyorlar ve sizi zorla eğitim okuluna sürüklüyorlar. Ümrainiye Atakent Anaokulları sayesinde de çocuklarınız hem güven içinde hem de mutlu bir ortamda eğitim görerek geleceklerinin ilk adımlarını atmış olacaklar.

Çocuklarınızın daha paylaşımcı, özgüveni yerinde ve vereceği kararlarda daha mantıklı olabilmesi için okul öncesi eğitim mutlaka çocukların gitmesi gerekli olan bir eğitim yuvasıdır. Bazı anne ve babalar okul öncesi eğitim kurumlarını çocukların sadece oyun oynayarak vakit geçirdikleri, kendilerine artı hiçbir özellik katılmadığını düşünerek bu tür bir eğitim aldırmak istemiyorlar. Haklı oldukları tek konu eğitim süresince bol bol oyun oynatıldığıdır ancak yanıldıkları konu çocukların oynamış oldukları oyunlar tamamen onların fiziksel ve zihinsel olarak gelişmesi için dalında uzman eğitimciler tarafından önceden seçilmektedir. Mesela lego, yapboz, oyun hamuru gibi oyunlar çocukların hem el becerilerini geliştiriyor hem de onların hayal güçlerini güçlendirerek daha yaratıcı olmaları sağlanıyor. Abaküs, fasulye ve ya çubuklar ise erken yaşta sayı saymalarını öğreterek onların hem okuma becerilerini hem de zekalarını geliştiriyor. Sizin çocuğunuzda Atakent Anaokulları gibi dalında uzman, imkanları fazla olan bir okulda ise çocuğunuzun zekası, sayı sayma becerisi, hayal gücü ve yaratıcılığı diğer çocuklara göre daha üstün olmaktadır.

Unutmayın çocuklarınız sizlerin geleceğidir ve herkes geleceğinin güvende olmasını ister bu yüzden Atakent Anaokulları geleceğinizin garantisidir.

Okul öncesi eğitim dönemi çocukların duygusal, sosyal ve kişisel gelişiminde en önemli yeri tutmaktadır. Bu eğitim dönemi çocukların kişilik gelişimlerinin % 80’lik gibi büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Sosyalleşme döneminin ilk evrelerinin geliştiği bu dönem çocuklarınızın hayatının en büyük ve önemli kısmını oluşturmaktadır. Okul öncesi eğitime başlamadan önceki ilk dönem bazı çocuklar için çok zor geçmektedir. Bu dönemde çocukların ilk güven duyduğu kişi annesidir, sonra babası gelmektedir. Bazı çocuklar içinde anneanne, babaanne, dede, dayı, hala gibi kişiler gelebilmektedir. Bu kişiler dışındaki insanlara alışabilmesi, güvenebilmesi onlar için çok zor olabilmektedir. Sizlerin çocukları Atakent Anaokulları öğrencisi ise bu dönemi çok rahat ve kısa sürede atlatabilir.

Okul seçiminde bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle onların alışabileceği sanki kendisini evde hissedeceği gibi bir ortam önemlidir. Daha sonra zevk alacağı oyunların yer alması, eğitim verecek kişinin eğitimini tamamlamış ve uzman olması gerekmektedir. Atakent Anaokulları çocuklarınız için bütün bu imkanları sağlamaktadır. Anaokuluna atacağı ilk adımdan sonra kendisini tamamen evinde hissedeceği konfor bulunmaktadır. Eğitmenlerimiz çocuklara kendi çocukları gibi yakın ve yaptığı işin farkında olan bilinçli eğitmenlerdir. Ayrıca çocuklarınıza farklı aktiviteler yaptırarak onların eğitimini çok iyi ve ileride daha başarılı olacak şekilde yaptırmaktadır. Oynatılan bütün oyunlar bir amaca hizmet etmektedir. Seçilen oyunlar tamamen onların kişisel gelişimlerine etki edecek oyunlardır. Onları yormadan, üzmeden ve zevk alacakları şekilde çok önceden belirli bir plan çerçevesinde hazırlanan oyunlar çocuklarınızın fiziksel, ruhsal ve beyinsel yönde gelişimlerini sağlamaktadır. Oynayacağı lego oyunu sayesinde çocuğunuzun el becerisinin yanı sıra yapacağı şekiller ile hayal güçlerinin gerçeğe dönüştürmeleri sağlanıyor. Bu sayede hayal dünyaları onları gelecekte daha gerçekçi hedeflere yönelmesi konusunda yardımcı oluyor. İleride sahip olacakları mesleklerde bile daha başarılı olmaları okul öncesi eğitim sayesinde şekillenmektedir.

Bir çocuğun daha sosyal olması, özgüvene sahip olması, daha başarılı olması ve en önemli daha mutlu bir insan olabilmesi için okul öncesi eğitim mutlaka alınması gereken bir eğitim şeklidir. Anaokulu olarak bunun bilince olup, çocuklarınızın en iyi şekilde eğitim sağlamalarını amaçlamaktadır. Çocuklarınızı güven ve huzur içinde teslim edeceğiniz okulumuz çocuğunuz için en ideal yerdir.

Çocuklarınızın geleceğini belirleyecek olan toplumsal ve ahlaki değerlerin öğretilmesi daha ilk yıllarında başlamaktadır. Kendisi için temeli ifade edecek bilgi ve becerilerini bu dönemde kazanmaya başlamaktadır. Bu sebepten dolayı okul öncesi eğitim çok önemli bir yer kaplamaktadır. Anaokulunu çocuğunuzun ailesinin dışında ilk adım atacağı yer olarak düşünebilirsiniz. Çocuklar iki veya üç yaşlarına kadar kendisine model olarak aldığı anne ve babasından alabileceği bilgi ve becerileri alarak, çocuğa tanınan olanaklarda kişisel gelişimini bir nebze tamamlar. Ancak bu bir çocuk için yeterli bir gelişim olmayacaktır. Anaokulu çocuğun içinde var olan yeteneklerin ortaya çıkartılması ve geliştirilebilmesi için en uygun ortamdır. Atakent Anaokulları çocuklarınıza gerekli olan şartları sağlayarak onların en iyi şekilde gelişmesini hedefleyerek hizmet etmektedir.

Okul öncesi eğitim kurumları çocuklarınıza kuralları en doğru ve etkili şekilde öğretecek bir kurumdur. Çocuklarınızın haklarını korurken, başka çocuklarla paylaşmayı öğrenirken bir başka çocuğun özgülüğüne müdahale etmemeyi öğrenir. Çocuklarınız en iyi ve birlikte oynanacak oyunları öğrenirken, çocuklarınız içinde var olan fakat ailelerin fark edemediği özellikleri bu kurumlarda oynatılan oyunlar sayesinde ortaya çıkmaktadır. Araştırmalar sonucunda; okul öncesi eğitim gördükten sonra ilkokula başlayan çocukların, okul öncesi eğitim almadan ilkokula başlayan çocuklara göre daha katılımcı, girişken, yaratıcı ve uyumlu oldukları ortaya çıkmıştır. Bu sonuca göre anne çalışsın veya çalışmasın her çocuğun mutlaka okul öncesi eğitim alması gerekmektedir. Çocuğunuzun daha sağlıklı bir yaşamı için okul öncesi eğitim şarttır. Okul öncesi eğitim kurumun amacı çocuğun barınmadı değil tamamen eğitim amaçlı bir kurum olmalıdır. Eğitim kurumun amacı annesi yanında yokken ona sadece bakacak bir yer değil aynı zamanda geleceği için kişiliğinin gelişimini sağlamaktır. Deneyimli ve uzman eğitim kadrosuyla çocuğunuzun gelişimini en iyi şekilde sağlayacak şekilde planlanmış ve her daim gelişen eğitim olanaklarıyla size hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir çocuğun en iyi şekilde eğitim görmek ve gelişmek en doğal hakkıdır. Onun gelişiminin en önemli ve başlangıç noktası da okul öncesi alacağı eğitimden geçmektedir. Sizlerde çocuğunuzun en iyi şekilde gelişimi sağlayabilmek ve eğitim alırken içinizin rahat olabileceği bir eğitim kurumu arıyorsanız bulabileceğiniz tek yer Anaokulumuz görülmektedir.

Doğumla 6 yaşına kadar geçen süreç bir çocuk için karakter temelini atma ve hayatını o temel üzerine kurma dönemidir. Uzmanlar okul öncesine ait eğitimin önemini anlatırken ‘ çocuklarınız evde bulamadığı imkanları, sosyal olma fırsatını anaokulunda bulabilir’ diyor. Paylaşmanın, anlama ve dinlemenin, zaman kavramının öğretildiği anaokullarında çocuklarınız hayatı öğrenirken, kendi hayatlarının bir sonraki dönemlerine de hazırlık olurlar. Okul öncesi dönemde çocuklarınızın zihni bomboştur ve bu dönemde hayatına dair bütün bilgi, resim, eğitim, oyun vs. gibi şeyleri zihnine alarak oraya kaydeder ve birçoğunu ömrü boyunca unutmaz. Aslında bu dönem çocuklar için bir altın çağ dönemidir. Hayatına dair her şeyin temelini bu dönemde atmaktadır.  Bu yüzden çok önemli ve en iyi şekilde değerlendirilmesi gerek dönemdir. Sizlerde çocuğunuzun bu dönemini en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız Atakent Anaokulları olarak sizlere ve altın çağ yaşayan çocuklarınıza kapılarımızı açtık.

Anaokulları çocuklarınızın aynı yaş grubuyla kuracağı ilişkileri en sağlıklı şekilde sağlaması gereken ve o yaştaki çocuklar için en küçük insan topluluğudur. Anaokuluna gönderilmekteki amaç çocuğun evden uzaklaştırılması olmamalıdır. Esas amaç onun kişisel gelişimini sağlayacağı, el becerilerini geliştireceği, paylaşımı öğreneceği, sosyal gelişimini sağlayacağı bir yer olacağı için gönderilmesidir. Anaokulu eğitimi alan bir çocukla almayan bir çocuğu kıyasladığımız zaman; alan çocuk daha sosyal, girişken, yeteneğinin farkında olan bir çocuktur. Almayan çocuk ise daha sessiz, kendi kabuğunda yaşayan ve kendini tam olarak ifade etmekte zorluk çeken bir çocuktur. Anaokulu sayesinde çocuğunuz kendi benliğinin farkına varmakta ve onu sürekli geliştirmektedir. Bazı aileler çocuğunun daha çok küçük olduğunu, kendisinin de evde bakabileceğini düşünmektedirler. Evet, haksız da sayılmazlar ama anaokulu çocuğunuzun sadece bakımını yapacak bir yer değildir. Oynatılan oyunlar sayesinde çocuklarınızın el becerileri, yetenekleri, zekası ve özgüveni gelişmektedir. Evde her ne kadar bakım yapılsa da bir uzman sayesinde yapılacak eğitimin farkı çok büyük olur. Atakent Anaokulları olarak çocuklarınıza bir ev sıcaklığı sunarak, onların en iyi şekilde gelişimi sağlayabilmek için kurumsal kimliğimizle ve işinde uzman eğitimcilerimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Çocuğunuzun ileride çok daha iyi bir yerlere gelebilmesi için okul öncesi alınacak eğitimin faydası azımsanacak kadar küçük değildir. Altın çağında sizler onun gelişmesine katkı bulunacak en güzel, huzurlu, sağlıklı ve güven verici bir eğitim kurumu arıyorsanız Yuva olarak bizler sizlere bu ortamı çoktan sağlamış bulunmaktayız.

Okul öncesi eğitim çocuğunuzun geleceğine doğru atmış olduğu ilk adımı temsil eder. Bir çocuk bu adımı atarken en büyük öncelikle anne ve babasıdır. Sonrasında ise eğitimi için verilen kurumdur. Çocuğunuzun temel eğitimini verecek olan bu kurumlar çocuklarınız için en iyi, sağlıklı ve güvenli ortamı sağlamak zorundadır. Bu tarz bir çalışma hem kurumun adı için hem de orada bulunan çocukların aileleri için çok önemlidir. Çocuğunu anaokuluna gönderecek bir anne ve babanın akıllarına gelecek ilk soru; ‘Acaba güvenli mi?’ sorusu olacaktır. Çünkü çocukları gün içerisindeki zamanının birçoğunu orada geçirecektir. Eğitim alacağı ortam ne kadar sağlıklı ve güvenli olursa ailelerin de içi rahat edecektir. Sizlerde çocuklarınızın en güvenli ve sağlıklı ortamda eğitimini almasını istiyorsanız Atakent Anaokulları tam olarak istediğiniz kalitede bir okuldur.

Anaokulu eğitimi sırasında oynatılacak oyunlar çocuklarınızın el becerilerini, zekalarını, özgüvenlerini arttırarak onların daha da sosyal bir çocuk olmasını sağlıyor. Bu sayede çocuklar eğitim süreleri boyunca daha girişken, özgüveni tam ve kararlarını daha doğru verebilecekleri bir seviyeye ulaşmaktadırlar. Okul hayatlarının bitmesiyle başlayacak iş hayatlarında da etkisi gösterecek olan okul öncesinde aldığı eğitim onun daha başarılı bir birey olmasını sağlayacaktır. Okul öncesi eğitime başlayacak bir çocuk ilk zamanlar zorluklar çekebilirler ve bu durum çok doğal bir geçiş sürecidir. Anaokuluna başlamadan önce etrafında gördüğü insanlar çoğunlukla anne-babaları onlar haricinde de yakın çevre ve akrabaları olmaktadır. İlk zamanlar çekingenlik yaşamaları ya da gitmek istememeleri çok normal bir davranıştır. Okul öncesi eğitime başlamadan önce özellikle annelere büyük görev düşmektedir. Anaokuluna başlayacak olan çocuğuna oranın korkulmaması gereken bir yer olduğunu, yeni arkadaşlar edineceğini ve eğlenebileceği bir yer olduğunu anlatması gerekmektedir. Anneler için bu süreç bazen zor olabiliyor bazen de çocuklar çok daha kolay atlatabiliyor. Aileler çocuklarının böyle bir eğitim alması istediğine karar verdikten sonra Atakent Anaokulları çocuklarınızın kendilerini evdeymiş gibi hissedecekleri bir ortam hazırlamış bulunmaktadır. Gerekli olan ortama ve uzman eğitmen kadrosuna sahiptir.

Bu sürecin önemiyle ilgili yapılan araştırmaların ortak sonucu ‘mutlaka alınması gereken bir eğitim’ olarak ortaya çıkmıştır. Okul öncesi eğitim sayesinde çocuklar geleceğinin ilk adımlarını atmış bulunmaktadır. Atakent Anaokulları ise ilk adımda çocuklarınızın yanında yer almaktadır.

Bu alan adını internet sayfamız ile birlikte yıllık kiralayabilirsiniz.

Halkalı Atakent Anaokulu

Anaokulu çocuğunuz küçük yaşta anlayabileceği bilgileri gelecekte de kullanabilmesi için gerekli ortamı ve şartları sağlamayı amaç edinmektedir. Çocuklarınız eğitimi yaşayarak öğrenip ona göre hayatını şekillendirmeye başlar. Bu yüzden anaokulları da çocuklarınızın beş duyusuna hitap edecek eğitim programları hazırlamaktadır. Çocuklarınızın enerjilerini yönlendirerek, bu enerjiyi ne bastırırlar ne de gereğinden fazla onlara zararlı olacak şekilde yönlendirirler. Çocukların fizik gücü, zeka seviyeleri, duyguları, el becerileri ve özgüvenleri bu dönemde şekillenir ve hayatları boyunca gelişerek devam eder. Bu dönemde temelleri ne kadar sağlam olursa gelecekteki hayatları da bu sağlam temel üzerine kurulmuş olur. Atakent Anaokulları olarak çocuklarınızın hayatlarını en sağlam temeller üzerine kurmak amacıyla hizmet vermektedir.

Okul öncesi eğitim süreçlerinde verilecek eğitimler daha önceden uzman eğitim kadrosu tarafından hazırlanmaktadır. Bu eğitimler tamamen onların kişisel eğitimlerini amaçlanarak hazırlanmaktadır. Tek kişilik oyunlarla çocuğun becerisi ve yetenekleri ortaya çıkarılarak, o konuda kendisini daha da geliştirilmesi sağlanmaktadır. Arkadaşlarıyla oynayacakları oyunlar sırasında da paylaşmayı, özgüveni, liderliği ve saygıyı öğrenmesi hedeflenmiştir. Okul dönemine ilk başlayan çocukların yaşayabilecekleri zorluklara da hazırlık olan Atakent Anaokulları çocuklarınızın kendilerini evlerinde hissetmeleri amaçlanmış ve ona göre eğitim ortamı hazırlanmıştır. Çocuklarınız tamamen güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda eğitim görmektedirler. Oyun oynamaları, dinlenme süreçleri,  koordinasyon, yemek yemeye teşvik ederek, fiziksel ve güç becerilerini geliştirilerek çocukların fiziksel ihtiyaçlarının farkında olabilmesi amaçlanmıştır. Alanında uzman eğitim kadromuz çocuklarınızın keşfetmesi, herhangi bir olay karşısında önce düşünüp sonra karar vermesi, şekilleri gözlemlemesi ve kavramsallaştırması, araştırması ve olayları gözlemleyebilmesi için onları hem teşvik eder hem de bu konuda en iyi şekilde eğitir. Oynanacak oyunlarla paylaşımda bulunması, sosyal olması ve sorumluluk duyguları aşılanmaya çalışılmaktadır.

Eğitimin en öncesi ve en önemli devresi olan anaokulu çocuklarınız için en önemli evredir. Bu evreyi en doğru şekilde geçiren bir çocuk gelecekte bu dönemin faydalarını hayatlarının bütün bölümlerinde hissedecektir. Bu eğitim sayesinde özgüveni yüksek, paylaşımcı, sosyal, yeteneklerinin farkında ve zorlukları aşabilecek zekaya ve fiziksel güce sahip olacaktır. Atakent Anaokulları olarak bu görevin bilinciyle ve farkındalıklarıyla sizlere ve çocuklarınıza hizmet vermektedir.

Çocukların ilk eğitim ve öğrenim hayatı ailelerinin yanında başlamaktadır. Bu dönemde anne ve babayı kendi hayatına model seçen çocuk anne ve babanın öğrettikleri sayesinde kişisel gelişimlerine başlamaktadır. Bu süreçten sonra anaokulu dönemi başlamaktadır. Anne ve babasını model seçen çocuk yeni yeni öğrenmeye başlamıştır ama tekil olarak bunu yapmaktadır. Anaokulunda ilk olarak paylaşmayı, sorumluluğu ve saygıyı öğrenmeye başlar. Orada alacağı temek eğitimler sayesinde hayatını da yavaş yavaş şekillendirmeye başlamaktadır. Okula başlangıç süresinde bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Anne ve babaya alışmış olan çocuk başlangıç sürecinde bazı sorunlar yaşayabilirler. Yalnız kalacaklarını sanabilirler, bulundukları ortam ilk başta yabancı gelebileceği için korkabilirler. Çocuk yuvası olarak çocuklarınızın kendilerini güvende hissederek korkmayacakları ortamı onlar için hazırlamış bulunmaktadır.

Ailelerin bir kısmı ise anaokulu dönemini çocukların sadece oyun oynayarak boşa geçirdiklerini zannetmektedirler. Aslında bu büyük bir yanılgıdır. Anaokulunda oynatılan oyunların hepsi çocukların gelişimleri için oynatılmaktadır. Fasulye veya çubuk oyunu sayesinde çocuklar sayı saymayı ve hızlı düşünme yeteneklerini

geliştirmektedirler. Lego oyunu sayesinde de el becerileriyle birlikte hayal güçlerini geliştirmektedirler. Toplu oynanan oyunlarla paylaşmayı, liderliği, sorumluluğu ve sosyalliği öğrenmektedirler. Kendilerinin farkına ve bilincine varacak çocuklar ileride ki hayatlarında çok daha başarılı ve mutlu olmaktadırlar. Gelecek hayatlarında yapacakları seçimler şimdiden netleşmeye başlamaktadır. Anne ve babanın verecekleri eğitim sayesinde çocuklar hayatta yalnız olmadıklarının farkına varmaktadırlar. Anaokulu sayesinde de hayatlarını en iyi şekilde nasıl devam ettirecekleri hususundaki temel adımları atmaktadırlar. Atakent Anaokulları çocuklarınızın hayatının temelini oturtacak bu eğitim süresince her daim yanlarında olacaktır. Çocuğun eğitim alması sağlarken onunla ilgili bütün gelişimlerde ailelerle tam haberleşme içinde olunmaktadır. Bu sayede ailelerde keşfedemedikleri yeteneklerini öğrenirken onun güvende ve sağlıklı olduğu konusunda da emin olmaktadırlar.

Çocuk gelişim uzmanları; çocukların alacakları anaokulu eğitimini her fırsatta vurgulamakta ve bunun öneminden bahsetmektedirler. Bu eğitim dönemi ne kadar güvenli, sağlıklı ve verimli geçerse çocuklarınızda ilerde o kadar başarılı bireyler olacaklardır. Atakent Anaokulları her minik yavruya gelecekleri için güveni, saygıyı, paylaşmayı, sosyalliği ve sorumluluğu öğreterek ileride onların başarılı olmalarını sağlamaktadır.

Okul öncesi eğitime başlamayan bir çocuk, zamanının çoğunu evde geçireceği için televizyon başında kaldığı saatler artacaktır. Uykusunu tam ve düzenli olarak alamayacaktır. Tekillik yaşayacağı için paylaşım ve sorumluluk konusunda eksiklikler yaşayabilecektir. Dışarı çıkamadığı için birikmiş olan enerjisini atamayacaktır ve bu durum çocuğun fiziksel olarak daha güçsüz olmasını sağlayacaktır. Okul öncesi veya anaokulu da diyebiliriz, eğitimini alan çocuk ise oynatılacak oyunlar sayesinde daha sağlıklı, sorumluluğunun bilincinde ve paylaşımcı bir birey haline gelecektir. Gerek bina içerisinde gerekse bina dışarısında tamamen güvenli alanlarda vakit geçiren ve oyun oynayan çocukların fiziksel güçleri ve sağlıkları daha iyi olmaktadır. Atakent Anaokulları çocuklarınız için en güvenli, sağlıklı ve uzman kadrosuyla hizmetlerine devam etmektedirler.

Çocukların anaokulu dönemleri kişisel gelişimleri için en önemli zaman dilimidir. Bu dönemde daha çabuk öğrenme ve öğrendiklerini hayatlarına yansıtmada en başarılı oldukları dönemlerdir. Öğrenecekleri her şey onların gelecek hayatlarını da etkileyecektir. Çocuklarınızı bir bina gibi düşünürsek; o binanın temeli ne kadar sağlam olursa sarılması o kadar zor olur ve sağlam temel üzerine daha çok kat inşa edilebilir. Anaokulunda oynatılacak oyunlarda hedeflenen amaç onların en iyi şekilde gelişimlerini sağlamasıdır. Oynanan oyunların hepsi farklı bir amaca hizmet etmektedir. Mesela toplu halde arkadaşlarıyla oynayacakları oyunlar sayesinde onlarla paylaşımda bulunmayı, sorumluluğu, özgüveni, beklemeyi ve sabrı öğrenmektedirler. Çubuk veya fasulye oyunları sayesinde sayı saymayı, yerleştirmeyi ve düzeni öğrenmektedirler. Birlikte söyleyecekleri şarkılar sayesinde hem eğlenecekler hem de bir gruba eşlik etmeyi öğrenecekler. Dışarıda oynanan oyunlarda dikkatli olmayı ve güveni öğrenecekler. Atakent Anaokulları oynanacak bütün oyunları, yapılacak aktiviteleri çok daha önceden ve tamamen uzman eğitim kadrosuyla hazırlamaktadır. Bu sayede çocuk psikolojisi ön planda tutularak ev iyi ve gelişimleri için en faydalı eğitimleri almaları sağlanmış olmaktadır.

Anaokulu sürecinden önce birkaç küçük sorunla karşılaşılabilmektedir. Çocuğunuz okula başlamakta zorluk çekebilir. İlk olarak bulunduğu ve hiç tanımadığı bir ortamda yabancılık hissedip korkabilirler. Okula başlamadan önce anne ve babaların yapacakları telkinler, okulun korkulmayacak tam tersi eğlenceli ve mutlaka gidilmesi bir yer olduğu anlatılarak, özendirerek bu tarz sorunlar ortadan kaldırılabilir. Atakent Anaokulları uzman kadrosu da bu konuda her daim anne-baba ve çocuğun yanında yer alarak onların bu süreci çok kolay bir şekilde atlatmaları sağlanacaktır.

Atakent Anaokulları

Okul öncesi eğitim döneminde verilecek eğitimler sayesinde;

– sevgiyi,

– tutarlı olmayı,

– hüznü ve mutluluğunu paylaşmayı,

-kişisel özgürlüğü ve disiplin arasından kurulması gereken dengeyi,

– bağımsız olarak veya kendi kendine hareket edebilmeyi,

– grup oyunlarını,

– oyun oynanırken işbirliği yapmayı,

– paylaşımcı olmayı,

– birlikte iş yapmayı ve bu işlerde gerekirse planlama yapmayı,

– yeni gireceği ortamda yabancılık hissetmemeyi öğrenmektedir.

Öğreneceği ve benliğinde yer edineceği bu bilgiler sayesinde çok daha başarılı bir insan olarak hayatına devam edecektir. Ümraniye Atakent Yuva çocuklara bu eğitimi vermeye devam etmektedir.

Anaokulunda oynatılacak oyunlar sayesinde çocukların herhangi bir konuda karar verme ve akıl yürütme yetenekleri gelişmektedir. Hayatları boyunca birçok zorluklarla karşılaşacaklardır. Küçük yaşta zorluklar karşısında nasıl hareket etmeleri gerektiklerini öğrenebilecekler. Bu zorlukları aşarken öncelikle kararlı, pratik zekalı ve sabırlı olmaları gerektiğini oyunlar sayesinde öğrenebileceklerdir. Bir çocuk oyun oynarken ruhsal sıkıntıdan ve gerginlikten kurtularak daha mutlu ve huzurlu olurlar. Oyun oynadıkları zaman daha fazla hareket edecekleri için kendilerini daha özgür hissederler. Hayal dünyalarını gerçeğe dönüştürme fırsatı elde ederek daha gerçekçi olurlar. Oynayacakları grup oyunları sayesinde paylaşımcı, dikkatli ve sorumluluk sahibi olurlar. Hayatın sürekliliği olduğu gibi oynanan oyunlarında bir sürekliliği olduğu için çocukları bıkmadan ve sürekli öğrenerek oynamaya devam ederler. Ümarniyedeki yuvalar olarak çocuklarınızın oynaması gereken oyunların hangilerinin en iyi olduğunu seçerek ve bilerek çocuklarınıza oynatmaktadırlar. Bu sayede çocuklarınız kendileri için en ideal oyunları oynamaktadırlar.

Okul öncesi eğitimin faydaları ileriki yıllarda da etkilerini göstermektedir. Bu dönemde aldıkları eğitimle ileride verecekleri kararlarda daha doğrucu ve kendilerini en iyi yere getirecek adımları atacaklardır. Kendi zekalarının ve yeteneklerinin farkına çok küçük yaşlarda varacaklardır ve bu farkındalık onlara çok büyük faydalar sağlayacaktır. Atakent Anaokulları çocuklarınızın en özel zamanlarını en faydalı ve en iyi şekilde geçirebilmesi için siz değerli ailelere ve minik yavrularınıza en iyi eğitimi vermektedirler. Anaokulu seçiminde yapılacak tercih çocuğunuzun geleceğini etkileyecektir. Doğru zamanda doğru tercih çocuğunuzun kariyeri ve geleceği için en önemli süreçtir.

Okul öncesinde alınacak eğitim sayesinde çocuklarınızın geleceği şekillenmeye başlamaktadır. Bu zamanda alınacak eğitimler çocuklarınızın geleceğini etkileyecek bir eğitimdir. Oynanan oyunlar kişisel gelişim için en faydalı oyunlardır. Okul öncesi eğitim almayıp evde olan çocuklar genel olarak daha içe kapanık, paylaşımı pek bilmeyen ve fazla enerjisini atamadıkları için hiperaktif çocuklardır. Okul öncesi eğitim alan çocuklar ise arkadaşlarıyla oynadıkları oyunlar sayesinde paylaşmayı bilen sosyal sorumluluklarını bilen, başkalarının hayatlarına saygılı olan çocuklar olmaktadırlar. Halkalı  Anaokulları çocuklarınızın daha gelişmiş ve özgüven sahip bireyler olarak hayatlarına devam etmelerini sağlamaktadırlar.

Çocuklarınız sosyalleşebileceği bir ortama ayak uydurabilmesi için 3 yaş ve üzeri olması gerekmektedir. 3 yaşından 6 yaşına kadar olan dönem ise çocuklarınızın zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimleri için en önemli olan dönemdir. Çocuklar büyüdükçe daha çok sosyalleşme ve başka çocuklarla birlikte vakit geçirme ihtiyacı duyacaklardır. Atakent Anaokulları sayesinde çocuğunuz başka çocuklarla paylaşımda bulunabilir, sosyalleşebilir ve onlarla oyunlar oynayabilirler. Oynayacakları oyunlar onların zekalarını, özgüvenlerini ve karar verme yeteneklerini geliştirecektir. Neredeyse aynı yeteneklere ve zihinsel yeteneklere sahip başka çocuklarla birlikte olmak yaşayarak öğrenmelerini ve sosyal paylaşımlarda bulunabilmelerini sağlar. Hazırlanan programlar sayesinde çocuklarınızın zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal gelişimleri sağlanarak daha yaratıcı ve özgüvene sahip bireyler olmaktadırlar. Ayrıca çocukların kişisel yeteneklerine göre hazırlanan oyunlar ve aktiviteler ile kendi yeteneklerinin farkına varmaları sağlanır. Bu oyunlar sayesinde çocuklarınız öğrenirken eğlenirler ve başka alanlara da ilgi duyarlar. Eğitim hayatlarının temelini oluşturacak sabrı, karar verme yeteneğini ve doğru kararlar verebilme yeteneklerini geliştirmektedirler.  Oynatılan oyunlar sayesinde erken yaşta matematiksel zekaları gelişen çocuklar, ileride yaşayabilecekleri zorluklar karşısında pratik çözümler üretebilme yeteneğine sahip olacaklardır.

Eğitim alacakları ortam onlar için en ideal, sağlıklı ve güvenli şekilde hazırlanmıştır. Eğitmenler onların en iyi şekilde yararlanabilecekleri ortam sağlamaktadırlar. Halkalı Atakent Anaokulları çocuklarınıza en iyi hizmeti vererek, onların geleceğinin altyapısını oluşturmaktadırlar. Bu dönemde alacakları eğitimle gelecekteki hayatları daha kolay ve güvenli hale gelecektir. O dönem eğitimleri temel eğitimi kapsadığı için onların temeli olarak düşünebilirsiniz. Bu temel ne kadar sağlam olursa çocuklarınızın da geleceği o kadar sağlam olacaktır.