Warning: Use of undefined constant SAFIR_CACHE_ENABLED - assumed 'SAFIR_CACHE_ENABLED' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/atakenta/domains/atakentanaokulu.net/public_html/wp-content/themes/pusula/settings.php on line 646
Anaokulu Bardak Faaliyeti | Atakent Anaokulu
05525111434
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anaokulu Bardak Faaliyeti

06 Şubat 2017
3 kez görüntülendi
Anaokulu Bardak Faaliyeti

Okulöncesi eğitimin en iyi yapıldığı okullardan biri olan Atakent Anaokulu çocuğunuz için en uygun eğitim kurumlarından bir tanesidir. Çocuklarınızı gönül rahatlığı ile bırakacağınız bu okul çocuğunuzun gelişimini tamamlamasına yardımcı olurken onu sosyal olarak da bir adım ileriye taşıyacaktır. Atakent Anaokulunda verilen eğitim sayesinde çocuklar evde televizyon denilen zararlı teknolojik alet ile çok fazla zaman kaybetmeyecek ve zamanının çoğunu okulda geçirecektir. Bu açıdan sizin içinde çok büyük bir fırsat yaratacaktır. Çocuğunuzu güvendiğiniz bir eğitim kurumuna bırakmanın rahatlığı ile işiniz ile ve özel hayatınız ile daha çok ilgilenebilir ve kendinize vakit ayırabilirsiniz.

Anaokulunun Sosyal Hayata Kattığı Yönler

0-6 yaş arasındaki bir çocuğun zihinsel gelişimi kadar sosyal alandaki gelişi de çok önemlidir. Sosyal yönden gelişmemiş olan çocuklar dışarıdaki hayata uyum sağlayamaz ve ilerde büyük zorluklar ile karşılaşabilir. Bu zorluklar çocuğun hem eğitim hayatını hem de kişiliğini olumsuz yönde etkiler. Bu gibi olumsuzlukların yaşanmamasını istiyorsanız çocuğunuza sağlam bir okulöncesi eğitim temeli hazırlamalısınız. Bu temelin oluşumuna katkı sağlayacak ende okullardan bir tanesi de Atakent Anaokuludur. Anaokulunda arkadaş edinmeyi bu arkadaşlar ile iyi geçinmeyi öğrenecek olan çocuklar farklı bir sosyal ortama girdiklerinde yabancılık çekmemeyi öğrenirler. Öğretmenlerinin gözetiminde başlayan arkadaşlıkları onların kişisel gelişimine en çok katkı sağlayacak faktörlerden bir tanesidir. Arkadaş edinmenin erken yaşlarda öğrenilmesi kadar değerli bir şey yoktur. Çocuklar böyle sevgi ve sıcaklık ile dolu bir ortam olan Alibeyköy Anaokulundan ayrıldıktan sonra hayata daha sıkı sarılmayı öğrenecekler ve ilkokula ve ilkokulda tanıştıkları arkadaşlarına çok daha çabuk uyum sağlayabilecekler. Hem eğitim hayatlarını geliştirir el becerileri ve fiziksel beceriler kazanırken hem de sosyal açıdan daha yetkin bir hale gelen çocuklar günlerini harika bir şekilde geçirebilirler. Sınıfta cereyan eden bütün olayların öğretmen tarafından gözlemlendiği bu anaokulunda sizin ve öğretmenin izni olmadan hiçbir aktivite gerçekleşmez. Profesyonel bir eğitimcinin gözetiminde büyüyüp gelişen çocuklar okul öncesi eğitim alarak geçirdikleri her günde biraz daha bilinçli ve yetenekli olmaya adım adım ilerlerler.